آماده سازی خاک برای درختان هلو

آماده سازی خاک برای درختان هلو

آماده سازی خاک برای درختان هلو

آماده سازی خاک برای درختان هلو ;آماده سازی خاک قبل از کاشت باعث افزایش عملکرد درخت هلو می شود و روند رشد را بهبود می بخشد. پیش از کاشت و حتی سالانه پس از کاشت، پیش بینی می شود که خاک شما در معرض مواد معدنی و یا مواد مغذی ضروری باشد، پیشگیری بهتر است. شما می توانید یکی از خاک سنج های دیجیتال خود را برای آزمایش خاک خود و یا جمع آوری یک نمونه خاک برای ارسال به منطقه تعاونی شهرستان خود برای انجام آزمایش استفاده کنید.هنگامی که شما بیشتر در مورد خاک خود می دانید، می توانید تصمیمات آگاهانه ای در مورد اصلاحات مانند کودهای مكمل و یا مواد مغذی، اصلاح pH و تخلیه آب اتخاذ كنید.

آماده سازی خاک برای درختان هلو
آماده سازی خاک برای درختان هلو

انواع مرسوم خاک

  • خاک های رس و سیلت از ذرات بسیار کوچک ساخته شده اند. هنگامی که مرطوب هستند، احساس سوزش و چسبندگی دارند. خاك رس و خاك سیلت ، رطوبت را خوب نگهداري مي كنند، اما مقاومت آن ها در برابر نفوذ آب، به ويژه هنگامي كه خشک مي شوند ،کم است. پوزه ها اغلب در خاک های خاکستری یا سیل ایجاد می شوند و این خاک ها به راحتی فشرده می شوند.
  • خاك هاي لومي شل هستند و غني مي شوند. هنگامی که در مشت خود فشرده می شود، لوم مرطوب یک توپ را تشکیل می دهد که با انگشت تکان می خورد. خاک های لوم معمولا آب را جذب می کنند و رطوبت خوبی را ذخیره می کنند. خاک های لوم می توانند شنی و یا خاک رس باشند، اما معمولا یک ترکیب شن و ماسه، خاکستر یا رس و مواد آلی هستند. آنها در جذب و رطوبت تغییر می کنند.
  • خاک های شنی حاوی ذرات بزرگ است که با چشم بدون غیر مصلح قابل مشاهده هستند و معمولا نور رنگی دارند. شن و ماسه زمانی که مرطوب یا خشک می شود، درشت است و وقتی که در مشت خود فشرده می شود، بدون توجه به محتوای آب، توپ ایجاد نمی شود. خاک های شنی از بین می روند و اجازه می دهند رطوبت به راحتی نفوذ کند، اما برای استفاده طولانی مدت آب را حفظ نخواهد کرد.

هنگامی که خاک خود را آماده می کنید; آماده سازی خاک می تواند در هر زمانی از سال انجام شود که زمین با آب بیش از حد اشباع نشده یا یخ نزده باشد.


بیشتر بخوانید: نحوه کاشت نهال گردو سیاه


اصلاح خاک های مشترک درختان هلو شامل موارد زیر است:

  • کمپوست
  • کود کشاورزی
  • آهک باغ (pH خاک را از اسید به قلیایی بالا می برد)
  • گوگرد باغ (pH خاک را از قلیایی به اسید کاهش می دهد)
  • سپاهان / قارچ دشت
آماده سازی خاک برای درختان هلو
آماده سازی خاک برای درختان هلو

علفزار شما می تواند به شما مواد آزاد مواد آلی مانند برش چمن و برگ های خرد شده ارائه دهد. چمن و برگ نه تنها سبب ایجاد مواد مغذی برای خاك می شوند، بلكه آنها به ایجاد خاك و غنی کردن خاک نیز كمك می كنند. شما می توانید این مواد را در پاییز جمع آوری کنید.

افزودن مواد آلي مانند کمپوست، ترکیب بیشتر انواع خاک را بهبود می بخشد. مواد ارگانیک ذرات خاک ماسه را درگیر می کنند تا رطوبت و مواد مغذی آنها را بهتر حفظ کند. آنها همچنین ذرات رس و ذرات را جدا می کنند، به طوری که آب می تواند خیس شود و ریشه ها می توانند گسترش یابند.

Source

مقالات مرتبط:

روش کاشت درخت سیب

نهال گردو فرنور

نکات ضروری که شما باید برای رشد گردو بدانید

گرده افشانی درخت گردو

بهترین زمان برای کاشت نهال

7 مزایای گردو

اطلاعات درخت گردوی انگلیسی

برای مشاهده سایر مقالات ایران نهال آذربایحان اینجا کلیک کنید.

خرید نهال – فروش نهال – خرید بذر – فروش بذر – آموزش کاشت نهال – نهال میوه – نهالستان – درخت گردو – فروش مغز گردو

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *